İhtiyaçlarınıza en uygun ürün türünü seçmek göründüğü kadar kolay değildir. Cilt tipi, cilt durumu ve istenen sonuç gibi devreye giren birçok faktör vardır.
Dört ana cilt tipi vardır: kuru, yağlı, karma (kuru ve yağlı) ve hassas.
Kuru cilt genellikle cildin yüzeyindeki susuz veya eksik yağ ile düşük su içeriğinin bir kombinasyonudur. Bu cilt tipinde çok az veya hiç nem olmadığından zamanla kırışıklıklara ve ince çizgilere yol açabilir.
Yağlı cilt, cilt yüzeyinde aşırı sebum üretimine sahiptir ve bu, uygun şekilde tedavi edilmezse akne oluşumuna yol açabilecek tıkanmış gözeneklere neden olur. Yağlı tipler ayrıca kuru cilde sahip olanlara göre daha fazla serbest radikal içerir, bu da iltihaplanmayı artırabilir ve ele alınmadığında kırışıklara neden olabilir. Karma cilt, kuru ve yağlının bir kombinasyonudur. Bu cilt tipi, kuru bölgelere göre daha fazla yağ içerir, ancak kişinin cildinin hassasiyetine bağlı olarak değişimler vardır. Hassas tiplerin tahriş olması genellikle kolaydır, çünkü ciltte olduğu kadar doğal kalıntı veya cilt koruması yoktur. Kuru ve yağlı tipler İstenen sonuca bağlı olarak, iki hafta boyunca hafif bir nemlendirici veya jele geçmeden önce bir hafta boyunca bir krem ​​​​kullanılabilir, ardından gece tonik kullanılabilir. Güneş kremide ihmal edilmemelidir.

Yorum bırak