Cilt bakımı, cildinizin sağlıklı kalması için kış aylarında gereklidir.
Soğuk hava ve kuru hava cildinizi kuru, kaşıntılı ve pul pul hale getirebilir. Kış aylarında cildinizi sağlıklı tutmak için üç temel ipucu:
Susuz kalmamak için bol su için.
Biraz fazladan neme ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için nemlendiriciyi elinizin altında bulundurun. Kışın bile her gün güneş kremi kullanın.Cildin kurumasını önlemek için her gün nazik bir temizleyici kullanın.

  1. Susuz kalmamak için bol su için. Eğer susuz kalırsanız, cildinizin donuk ve cansız görünmesine neden olabilir. Her sabah ve akşam 8-10 bardak su veya şeker ve sodyum oranı düşük bir meyve suyu için.
  2. Ekstra nem sağlamak ve tahrişi önlemek için kuru odalarda nemlendirici kullanın. Nemlendiriciler enerjiyle çalışır, bu nedenle gün boyunca sürekli çalıştırılmamalıdır. Nemlendirici kullanmanın en iyi yolu, penceresiz kapalı bir alandır.

3.Kışın bile her gün güneş kremi kullanın

Kışın Kuru ve Kaşıntılı Cilt Problemi

Kış, çoğumuzun kuru ciltten muzdarip olduğu bir mevsimdir. Soğuk havalar geldiğinde hava kurur ve cildimiz kaşınmaya başlar. Bu yazımızda sizlere kış aylarında cilt bakımınızı nasıl yapacağınızı anlatacağız.
İlk adım, cildinizi her gün nemlendirmektir. Bu, cildinizdeki nemin korunmasına yardımcı olacak ve bu da kaşıntılı ve kuru hissetmemenize yardımcı olacaktır. Mağazadan satın aldığınız bir nemlendiriciyi kullanabilir veya evde bulunan malzemeleri kullanarak evde yapabilirsiniz.
Gün boyu kaşıntıyı önlemek için odanızda bir nemlendirici kullanmayı deneyin ve havayı tüm gece boyunca nemli ve sıcak tutun. Eğer mağazadan satın alınan birçok üründeki kimyasallara alerjiniz varsa, cildinizi nemlendirmek ve nemli tutmak için ballı ev yapımı bir tarif kullanabilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce bir yüz maskesi takarak cildinizi sert hava koşullarından koruyun. Bu, vücudunuzun soğuğa karşı doğal savunma sistemini geliştirecek ve cildinizi sağlıklı ve kuru tutacaktır. Nemlendirmek ve nemli kalmasını sağlamak için yüzünüze serum damlatabilirsiniz, dışarı çıkmadan önce mutlaka yıkayın. Bu, bakterilerin cilt üzerinde birikmesini ve ciltte enfeksiyonlara ve sivilcelere neden olmasını önleyecektir.

Yorum bırak