Yüzünüzü Kışın Nemli Tutmanın Yolları
Nemlendirici bir yüz losyonu cildiniz için en iyi seçimdir. Göz çevresinden kaçınarak yüzünüzün her iki tarafına da nemlendirici uygulayın. Cildinizi güneş hasarından ve yaşlanmadan korumak için günlük bir SPF kullanın. İstenirse epsom tuzu ile banyolarınızı renklendirebilirsiniz. Epsom tuzu iltihap giderici, kas ve sinir sistemini güçlendirici bir mineraldir. İçeriğindeki magnezyum ve sülfat deri tarafından emildiği için banyo yaparak bile kolaylıkla epsom tuzunun faydalarından yararlanılabilir. Bol su içerek hidrasyonu koruyun. Uyurken nemlendirici sürün. Nemlendirme sonrası hafif ve yağsız bir serum uygulayın. Daha pürüzsüz bir doku elde etmek için nemlendirici ile karıştırılmış bir yüz yağı kullanmayı deneyin.

Uygun Nemlendirme ile Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışın cilt kurur ve hassaslaşır. Sonuç olarak, tahrişe ve kopmalara daha yatkındır. Bunu önlemek için cildi iyi bir nemlendirici ile nemlendirmek önemlidir.
Piyasada birçok nemlendirici çeşidi bulunmaktadır. Bazıları diğerlerinden daha yoğun bir kıvama sahiptir ve bazıları belirli cilt tipleri için daha uygundur. Her gün yüzünüzde kullanacağınız için ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak en iyisidir.

  1. Cildinizi nazik bir temizleyici ile temizleyin. Temizleyici sert kimyasallar içermemelidir ve zamanla biriken kiri, yağı, makyajı ve diğer kirleticileri temizlemek için cilt ile temas halinde kullanılmalıdır. 2. Cildi temizlemek ve tazelenmiş hissetmesini sağlamak için tonik uygulayın. Tonikler ev ortamındada yapılabilir , gül suyu, salatalık, limon ve ıhlamur kabuğu, papatya çayı örnek verilebilir.
  2. Cildi UV ışınlarından korumak için SPF 15 veya daha yüksek bir nemlendirici uygulayın. Nemlendiriciniz cildinizde yapışkan bir kalıntı bırakmamalı ve hızla emilmelidir.
  3. Kış için başınızı, gözleri ve kulakları koruyan geniş kenarlı bir atkı veya şapkaya sarın.
  4. UV ışınlarının kuvvetli olduğu, özellikle nem oranının yüksek olduğu günlerde 10:00 – 14:00 saatleri arasında güneşten kaçının.

Yorum bırak